Nye elevers aften 

Nye elevers dag på Efterskolen Ådalen

Du møder dine kommende kammerater på Nye Elevers Aften.

“Nye Elevers Aften” for skoleåret 2024/25 er tirsdag den 21. maj. Sæt allerede nu kryds i kalenderen. Når tiden nærmer sig, får du og din familie en invitation. På Nye Elevers Aften møder du og dine forældre efterskolens medarbejdere og – ikke mindst – de andre kommende efterskole-elever. Sommerfugle basker formentlig i maven på alle, for det er første gang, alle møder alle. I løbet af aftenen får I en masse informationer og lærer hinanden lidt at kende. Når aftenen er slut, har I fået svar på en masse spørgsmål og er klar til skolestart. 

Kontaktoplysninger

Efterskolen Ådalen
Brogårdsvej 2
8362 Hørning
tlf: 87 68 22 00
[email protected]

Kontorets åbningstider

Skolens kontor har åbent hverdage klokken 9-12.30 og 13-15.
Telefon: 87 68 22 00
Skolens kontor holder lukket i ferier og weekender.

Ledige pladser på efterskole - ring til vores skolesekretær

Stemmen du møder i telefonen, når du ringer 87 68 22 00, tilhører vores skolesekretær Lisbeth.[

nye elevers dag på efterskolen ådalen

Det bliver naturligvis strålende solskin på nye elevers aften.