Ledige pladser på efterskolen

Ledige pladser på efterskolen nu

Ledige pladser på Efterskolen Ådalen næste skoleår.

Ledige pladser i efterskoleåret 2024/25 og 2025/26

I skoleåret 2024/25  har efterskolen ledige pladser til både drenge og piger på linjefagene drama, eSport og sport. I skoleåret 2025/26 har vi pladser på alle fem linjer: billedkunst, drama, eSport, musik og sport.

Galleri med hverdagsbilleder fra efterskolelivet – klik og forstør!

Besøg os

Vi optager elever til de kommende skoleår på vores besøgsdage. På besøgsdagen oplever du stemningen på efterskolen, og du taler med et par efterskole-elever og en lærer. Dialog er helt centralt i hverdagen på vores efterskole, så vi vil gerne møde dig og fortælle om vores skole, og vi vil gerne høre, hvorfor du vil på efterskole.

Ring til os hvis du har spørgsmål

Du er velkommen til at ringe til os på telefon 87 68 22 00.

Skolens kontor har åbent alle hverdage klokken 9-12.30 og 13-15.

Du kan også skrive en mail til aadalen@efterskolen-aadalen.dk.

skolesekretær på efterskolen
Stemmen du møder i telefonen, når du ringer 87 68 22 00, tilhører vores skolesekretær Lisbeth.